Menu

Młodziczki zainaugurowały sezon

Młodziczki zainaugurowały sezon
25-wrz-2017

Za nami turniej rozstawieniowy młodziczek w wykonaniu naszych dziewczyn z rocznika 2003 i 2004, który odbył się 23 i 24 września 2017r.

W sobotę swoje mecze dziewczyny rozegrały w Warszawie przy ul. Konwiktorskiej. Pierwszy mecz z MUKS Trzynaska Radom II zakończył się po naszej myśli, dobra zagrywka w pierwszym secie spowodowała pewną wygraną. W drugim secie dziewczyny wyszły mniej skoncentrowane, pojawiły się też na boisku dziewczyny, które nie miały okazji wejść w pierwszym secie. Rozluźnienie naszych dziewczyn doprowadziło do 5-punktowej przewagi przeciwniczek w połowie seta. Na boisko zaczęły wracać bardziej doświadczone zawodniczki, które pewnymi zagraniami dały początek odrabianiu strat w secie, aby w rezultacie mecz zakończył się wynikiem 2:0 na naszą korzyść.
Następnymi przeciwniczkami naszych młodziczek były zawodniczki z UKS Atena Warszawa II. Był to zacięty mecz. Widać było, że obie drużyny walczyły o punkty do końca, ponieważ do właśnie końcówki dawały widzom najwięcej emocji. Taka gra dała nam wygraną 2:0 i jak się później okazało awans do drugiej fazy turnieju. Ale przed nami był jeszcze jeden mecz, trudny, z zespołem Bluesoft Mazovia Warszawa, który również miał na koncie dwa wygrane mecze i zapewniony awans do niedzielnej fazy. Było to już nasze drugie spotkanie w tym miesiącu, tydzień wcześniej dziewczyny walczyły ze sobą w turnieju którego organizatorem była właśnie Bluesoft Mazovia, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodyń. 

Nasze dziewczyny chciały pokazać, że tym razem to one mogą wygrać – niestety, zabrakło sprytu i dobrego przyjęcia, przeciwniczki od początku pokazywały, że to one są w lepszej formie. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla przeciwniczek. Awans do niedzielnych rozgrywek dziewczyny wywalczyły z drugiego miejsca, co już zasługiwało na gratulacje.

Niedziela okazała się być dla nas nieco trudniejsza. Godzina 9 przyjazd na halę w Piasecznie. Rozpoczęcie. Jeden mecz przerwy. Rozgrzewka i gramy. Na pierwszy ogień MUKS Volley Płock. Nasze dziewczyny pewnie weszły w mecz, dobra zagrywka, gra, która dawała nadzieje na dobry wynik. Niestety brak ogrania powodował straty łatwych piłek, rosła przewaga przeciwniczek, której nie udało nam się odrobić w żadnym secie. 2:0 dla Płocka.

Kolejny mecz jeszcze trudniejszy, UMKS MOS Wola Warszawa. Przeciwniczki od pierwszego do ostatniego punktu pokazywały się z dobrej strony, silne ataki, dobre zagrywki z którymi nasze dziewczyny nie dawały sobie rady spowodowały szybkie zakończenie meczu z wynikiem 2:0 dla przeciwniczek.

Przed nami był jeszcze jeden mecz z UKS Jedynka Kozienice, które również nie miały na swoim koncie żadnego wygranego meczu. Dziewczyny z SMSu na szczęście zapomniały o poprzednich przegranych meczach i pokazały, że potrafią powalczyć. Na największą pochwałę zasługuje tu gra w obronie, naprawdę było widać, że nasze zawodniczki są jeszcze w grze. I tak było do końca, przeciwniczki stawiały opór, ale nie na tyle aby zniechęcić nasze walczaki. Co dało efekt 2:0 w setach na naszym koncie.
Ostatnia wygrana dała nam 3 miejsce w grupie.

Jest jeszcze wiele do poprawy, ale turniej pokazuje, że nasze dziewczyny potrafią walczyć. Mamy teraz czas aby doszlifować pewne elementy, aby już na najbliższym turnieju 3 ligi pokazać się z jak najlepszej strony.

„Trzy literki , jedno serce – SMS!”

© Copyright UKS "SMS-Warsawa" 2015