Menu

Wygrana z UKS Esperanto

Wygrana z UKS Esperanto
13-paź-2017

Po dosyć przeciętnym meczu wygrywamy z osłabioną ekipą z Woli - UKS Esperanto Warszawa 3:0

Do wczorajszego meczu podchodziliśmy bardzo ostrożnie, gdyż ambitny zespół z warszawskiej Woli zawsze był ciężkim przeciwnikiem naszego zespołu.
Tym razem nasze obawy były zbyteczne. Osłabiony chorobami zespół UKS Esperanto Warszawa nie postawił nam wysokich wymagań. Pomimo braku narzekającej na ból kolana Wiktorii Zakrzewskiej nasza wygrana nie była w ogóle zagrożona.
Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale wygrana na gorącym terenie cieszy nas bardzo. Nasze zawodniczki przystąpiły do meczu skoncentrowane i pewne swoich umiejętności. Dobrą zmianę za kontuzjowaną Wikę dały Natalia Kierlewicz i wracająca po obozowej kontuzji Ania Staniszewska. Zresztą gra środkiem siatki była naszą domeną w tym meczu. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Magda Zawadzka. Bardzo nas cieszy coraz pewniejsza postawa w grze w polu naszych obu libero Ady Foltyn i Alicji Leśniak.
Cieszyć nas może również dobra i równa gra obu rozgrywających - Mai Bańkowskiej i Uli Stępień. Przy tych dwóch zawodniczkach trenera boli na pewno głowa przy rozpisywaniu wyjściowego składu. Jednak na taki ból pisałby się chyba każdy trener i to przy każdej pozycji.
Pomimo słabszego pierwszego seta w polu zagrywki, im dłużej mecz się toczył, tym lepiej wyglądały nasze zawodniczki, zagrywając skutecznie raz za razem. Do wysokiego poziomu gry bardzo skuteczną zagrywkę dołożyła również Kamila Zakrzewska, a nasze druga przyjmująca Eliza Zaręba z każdym meczem pokazuje jak wielki potencjał drzemie w tej niepozornej siatkarce. Szczególnie wyróżniała się pewnością gry w polu pewnie i spokojnie przyjmując zagrywki przeciwniczek oraz dokładnie dogrywając piłki w obronie.

UKS Esperanto, co prawda było osłabione absencją podstawowych zawodniczek, szczególnie widoczny był brak Julki Szwed, ale nadal to ambitny i walczący zespół, którego nie sposób lekceważyć. Szczególnie we znaki dały się nam mocno i celnie zagrywając i próbując zdobywać punkty atakami ze środka siatki.

UKS SMS Warszawa - UKS Esperanto Warszawa 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)

© Copyright UKS "SMS-Warsawa" 2015